Skip to content

Czyszczenie i konserwacja iPhone 11 pro

Czyszczenie i konserwacja iPhone? Czym tak naprawdę jest i jak to wszystko wygląda?

spis treści:

  1. wstęp
  2. otwieramy iphone
  3. odpinamy taśmy
  4. wymiana siatki głośnika- mesh
  5. złożenie iphone
  6. czyszczenie urządzenia apple
czysczenie i konserwacja iphone 11 pro
czyszczenie urządzenia iPhone 11 pro, wymiana filtra

W  tym wpisie zajmiemy się wymianą siatki głośnika rozmów tzw. „mesh” czyli filtra oraz czyszczeniem otworów głośnika muzyki tzw. „buzzer” wraz z  gniazdem ładowania w iPhone 11 pro.

Jako pracownicy ⌘CMDR Serwis pogwarancyjny urządzeń marki Apple, codziennie mamy bardzo wiele pytań odnośnie wymiany głośnika rozmów. Nasi Klienci skarżą się, że nie słyszą rozmówcy, muszą rozmawiać w trybie głośnomówiącym – martwią się, że telefon się uszkodził lub uszkodzeniu uległ głośnik.

W 90% przypadków nie jest konieczna wymiana samego głośnika,  a wymiana filtra ponieważ jest bardzo zanieczyszczony. Cały proces można śledzić na Naszym kanale na youtube. Więc jeśli nie jesteś zwolennikiem czytania, zachęcam od razu przejść do oglądania filmiku.

1. OTWIERAMY IPHONE

Zrzut ekranu 2022 06 8 o 10.41.10

Zabierzmy się zatem za rozebranie urządzenia, nagrzewam telefon by uszczelka zrobiła się miększa i można było łatwiej otworzyć iPhone 11 pr0. Chociaż nie brałbym słowa dosłownie „uszczelka” ponieważ telefony posiadają certyfikat wodoszczelności ale nie są wodoodporne co zresztą pewnie niektórzy z was wiedzą jak telefon po zalaniu trafiał najpierw do ryżu, a później na serwis.

2. ODPINAMY TAŚMY

iphone 11 pro- czyszczenie
Wypięcie taśm baterii, face id, czujnika zbliżeniowego.

Kluczowym, a zarazem najtrudniejszym momentem jest wyciągnięcie taśmy z głośnika, czujnika zbliżeniowego, czujnika światła oraz czujnika face ID. Urwanie lub przerwanie któregoś z elementów byłoby mówiąc delikatnie i dyplomatycznie bardzo problematyczne.

3. WYMIANA SIATKI GŁOŚNIKA- MESH

iPhone Apple nie działa głośnik
siatka głośnika „mesh” stary vs nowy

Następnie wymieniamy siatkę głośnika czyli tzw. „mesh”oraz przykręcamy taśmy.

4. ZŁOŻENIE IPHONE

Zrzut ekranu 2022 06 8 o 10.53.58

Gdy mesh został już wymieniony a taśmy zabezpieczone, podpieliśmy także baterie która na czas serwisu iPhone 11 pro była odpięta. Urządzenie można starannie złożyć.

5. CZYSZCZENIE URZĄDZENIA APPLE

czyszczenie gniazda ładowania i głośnika iphone 11 pro
gniazdo ładowania/ głośnik/ mikrofon iphone 11 pro
iphone 11 pro- cmdr serwis apple chorzów
gniazdo ładowania/ głośnik/ mikrofon iphone 11 pro

Przed nami jeszcze czyszczenie. Do tego używamy miękkiej szczoteczki nasączonej w płynie izopropylowym, delikatnie wymiatamy brud, który podczas użytkowania pozapychał gniazdo ładowania i otwory mikrofonu/ głośnika. Otacza Nas tyle brudu, kurzu i innych nieczystości, że nie jesteśmy w stanie tego uniknąć.  Prędzej czy później każdy z nas będzie potrzebował takiego czyszczenia to tylko kwestia czasu, oraz warunkach w jakich pracujemy/ przebywamy.

Czyszczenie i konserwacja urządzenia jest także niezbędna w sytuacji, gdy iPhone nie da się naładować. Często w samym gnieździe ładowania znajduję się dużo kurzu, sierści Naszych milusińskich a także wiele innych drobnych „przeszkadzaczy”. Podstawowym objawem jest niemożność poprawnego wsunięcia złącza lithning z ładowarki Apple do gniazda ładowania. Jeśli zauważysz, że w Twoim Apple ładowarka „nie wchodzi” do końca- koniecznie do Nas przyjdź, a taką usługę wykonamy dla Ciebie na miejscu.

Codziennie spotykamy się ze wszystkimi wcześniej opisanymi sytuacjami, czyszczenie i konserwacje wszystkich Naszych urządzeń marki Apple, powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku. Serdecznie rekomendujemy aby każdy użytkownik MacBook czy iMac, skusił się o zadbanie swoich urządzeń raz w roku, natomiast wszyscy posiadacze iPhone zwłaszcza osoby bardziej narażone na zapychanie się filtrów, otworów głośnika czy mikrofonu nawet dwa razy do roku. Dzięki takiej pielęgnacji, będziemy mogli dłużej cieszyć się ze sprawności Naszych jabłuszek.

Pamiętajcie również, że w przypadku MacBook czy iMac, wymieniamy także pasty/ pady termo-przewodzące. Które pod wpływem użytkowania i biegu czasu tracą swoje właściwości. CMDR Serwis używa najwyższej jakości past i padów- każde z Nich charakteryzuję się innym zakresem temperatur.

UWAGA! Czyszczenia na własną odpowiedzialność, grozi uszkodzeniem iPhone. Jeśli jednak podejmiecie się tego sami, sugeruję by uważać na tzw piny czyli połączenia wewnątrz gniazda ładowania. Ułamanie lub uszkodzenie spowoduje brak komunikacji z komputerem oraz brak ładowania co automatycznie wiąże się z dodatkowym kosztem.