Skip to content

Co zrobić, gdy iPhone się nie włącza?

Produkty Apple są bardzo dobrze zaprojektowane, a także wyposażone w nowoczesne funkcjonalności. Jak większość sprzętów elektronicznych, mogą jednak po czasie ulec awarii. Częstymi problemami, z jakimi borykają się ich użytkownicy to: zacinanie się lub podgrzewanie się telefonu. Niekiedy też iPhone nie chce się w ogóle włączyć, z czego może to wynikać? Zachęcamy zatem do przeczytania poniższego artykułu.

Niedziałający iPhone

Nie da się ukryć, że przyczyna tego zjawiska może być prozaiczna i wystarczy wykonać kilka czynności, aby móc przywrócić telefon do dawnej sprawności. Można w ten sposób zaoszczędzić sobie nieco stresu, ale także znaleźć skuteczne rozwiązanie. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, w niektórych wypadkach rzeczywiście konieczna będzie wizyta w salonie firmy Apple. W jaki sposób można zatem spróbować włączyć telefon? Kiedy warto jednak oddać komórkę do serwisu? Poniżej przygotowaliśmy kilka odpowiedzi.

W momencie, kiedy telefon się wyłączył i nie chce się ponownie włączyć, być może konieczne będzie podładowanie go. Znajdź zatem sprawną ładowarkę i spróbuj podładować iPhone. Nie da się ukryć, że starszej generacji iPhone’y są narażone na dosyć szybki spadek poziomu baterii. Najczęściej zdarza się to w przypadku przegrzania telefonu. Jeżeli zatem rzeczywiście przyczyną jest całkowite rozładowanie baterii, tuż po podłączeniu wtyczki powinien pojawić się widok baterii z czerwonym paskiem. Nie zapominaj o tym, że urządzenie Apple uruchomi się dopiero po dłuższym czasie ładowania, mniej więcej, gdy poziom baterii osiągnie około 5%.

Restart telefonu

Kolejnym krokiem jest próba restartu telefonu. W tym celu należy przytrzymać przez kilka sekund przycisk on/off. W telefonach marki iPhone znajduje się on po prawej stronie lub w górnej krawędzi, w zależności od modelu. W iPhone 8, a także nowszych telefonach tej marki przycisk ten jest zlokalizowany w bocznej krawędzi. Jeżeli rzeczywiście komórka zwyczajnie się wyłączyła i nic poważnego nie było przyczyną tego stanu, powinna się włączyć.

Podłączenie do komputera

Gdy oba sposoby nie zadziałają, można spróbować podłączyć iPhone do komputera, ponieważ z poziomu programu iTunes można przywrócić ustawienia fabryczne albo też pobrać aktualizację oprogramowania. Jak wiadomo, przywrócenie ustawień fabrycznych wiąże się z utratą danych, w momencie, gdy nie posiada się kopii zapasowej. Jeśli masz możliwość, skopiuj sobie wszystkie, ważne dokumenty z telefonu na komputer. Dzięki temu nie pozbędziesz się wszystkich multimediów i danych.

Kiedy oddać telefon Apple do serwisu?

Na pewno zastanawiasz się, kiedy warto jednak odwiedzić profesjonalny serwis Apple i oddać swojego iPhone do naprawy? Przede wszystkim, gdy zauważysz, że masz uszkodzoną baterię lub też uszkodzone złącze, gniazdo ładowania. Co więcej, koniecznie trzeba oddać telefon do naprawy, gdy jego ekran zatrzymuje się na logo Apple, a aplikacja iTunes nie rozpoznaje urządzenia. Niestety, mogło dojść do uszkodzenia podzespołów telefonu i wymagać będzie on naprawy w profesjonalnym salonie.

Gdy iPhone nie chce się włączyć, warto wykonać kilka podstawowych czynności, jakim są: podłączenie telefonu do ładowarki, a także zrestartowanie urządzenia. Możesz także sprawdzić aplikację iTunes i dokonać aktualizacji oprogramowania. W momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia złącza ładowania lub też telefon nie będzie reagował na żadne czynności, konieczne jest oddanie go do naprawy do salonu Apple.