Nawet jeśli jesteś posiadaczem wodoszczelnego iPhone’a, zalanie go jakimkolwiek płynem może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem jego podzespołów. Dzięki prostym wskazówkom możesz zminimalizować negatywne skutki działania różnego typu płynów. Co należy zrobić w pierwszej kolejności?
Kluczem do zminimalizowania ryzyka uszkodzenia telefonu jest natychmiastowa reakcja. Musisz wyjąć Phone z wody, gdy tylko zauważysz, że uległ zamoczeniu. Ważny krok to „odcięcie zasilania„. Bez źródła energii ryzyko spięcia będzie zminimalizowane. Pamiętaj również, aby pod żadnym pozorem nie ładować telefonu – prąd to ostatnie, czego potrzebuje zalany iPhone.
Niektóre działania, przychodzące na myśl jako pierwsze, mogą przynieść urządzeniu więcej szkody niż pożytku. Bezwzględnie nie wolno używać do osuszenia smartfona suszarki ani innych sprzętów dmuchających. Strumień powietrza wepchnie kropelki wody jeszcze głębiej we wnętrze iPhone’a. Osuszanie nie ma sensu także w przypadku innych cieczy, gdyż natychmiast zaczną wchodzić w reakcję z elektroniką. Samodzielne działanie jest niewskazane również wtedy, kiedy telefon ma pęknięty ekran.
Również odradza się z korzystanie z ciepła kaloryfera czy promieni słońca w celu osuszenia sprzętu.
Warto też zdać się na profesjonalną pomoc ‒ niezależnie od tego czy iPhone działa, czy nie. Serwisanci usuną z wnętrza smartfona całą wilgoć, co zapobiegnie korozji i innym problemom ze sprzętem, między innymi takich, jak:
Późniejsza naprawa lub wymiana części iPhone będą znacznie kosztowniejsze, niż oddanie go do serwisu bezpośrednio po zalaniu.
Jak pracujemy w Naszym Serwisie?
Wyłączyć urządzenie i udać się jak najszybciej do naszego punktu serwisowego. Gdzie Nasi najlepsi specjaliści fachowo doradzą i naprawią Twoje zalane urządzenie.
serwis CMDR z przykrością informuję, że serwis jest zamknięty do odwołania z przyczyn Nam niezależnych.
Automated page speed optimizations for fast site performance