Skip to content

Zobacz o czym jest zakładka szkolenia

W szkoleniu dowiemy się dosłownie wszystkiego odnośnie regeneracji wyświetlaczy. Wspólnie przeprowadzimy regeneracje, przejdziemy przez cały proces, a ja będę wszystko po kolei tłumaczył.

Szkolenia ONLINE
Na wstępie krótko opowiem jakie są zalety i dlaczego właśnie ta forma dla Klienta jest najlepsza. Porównamy cenowo koszt części, czasu w stosunku do zakupienia gotowego modułu.

 

Przede wszystkim największą zaletą jest pozostawienie oryginalnego wyświetlacz Klienta – czyli już na dzień dobry jest to argument dla Klienta o profesjonalności usługi. Pozostawienie oryginalnego wyświetlacza dla większości posiadaczy w sumie wszystkich drogich urządzeń będzie jak gwiazdka z nieba w święta.

Wyobraźmy sobie, że nasz samochód uległ uszkodzeniu w wypadku – mało kto jest w stanie zaproponować oryginalną część w dobrej cenie, bo tylko autoryzowany serwis, ale czy wydana kwota jest tego warta? Z doświadczenia osobiście myślę, że poniekąd tak. Płacimy więcej, mamy oryginalny produkt i jesteśmy znowu zadowoleni, nie widzimy różnicy, bo produkt jest oryginalny. W przypadku wyświetlacza jest dokładnie taka sama sytuacja. Kolory wyświetlaczy, zastosowane diody podświetlenia, polaryzator (filtr) kolorów, oddziaływanie palca na dotyk i sama nawet wizualizacja patrzenia na zgaszonym ekranie i porównywanie z oryginałem będzie się różnić od zamiennika – każdego. Na rynku są ogromne ilości różnych producentów zamienników, w małej liczbie są sprzedawane regenerowane wyświetlacze które są oryginalne – regenerowane, ale nikt o tym nie mówi ani nie pisze, po to by zaistnieć na rynku wtórnym. Krótko mówiąc, jeśli dostawca sprzedaje nam wyświetlacz regenerowany, ale mówi nam, że jest to zamiennik najwyższej jakości to my w to wierzymy, a po podłączeniu okazuje się, że jest to naprawdę super produkt. Prawda jest taka, że to regenerowany oryginalny produkt. Idąc dalej, myślimy, że producent jest godny zaufania i zaczynamy kupować od niego więcej rzeczy takich jak baterie czy obudowy. Krok po kroku zdobywa nasze zaufanie, a z czasem tracimy nawet czujność i jak będzie jakaś wpadka to marne są szanse, że od niego odejdziemy i będziemy szukać kogoś innego, a zrobimy to jak już naprawdę będzie przeginał z jakością, ale swoje już zarobi, a my stracimy. Stracimy klienta i jego zaufanie co dla firmy jest najważniejsze. Wiele firm cierpi złą opinią nie ze względu na technika tylko na jakość części, ciągłe powracające reklamacje. Wyświetlacz to jedno, szyba to drugie, a dotyk to trzecie.

Większość szyb jest bardzo dobrej jakości. Trafiłem klika razy na szybkę, która np. miała za duży lub za mały otwór na przycisk „home” – przy czym wysłanie dostawcy zdjęć i zrobieniu pomiarów skutkowało wysłaniem nowego produktu nie ponosząc żadnych kosztów. Było też kilka przypadków w samej konstrukcji szyb, które w nie do wyjaśnienia sposób pękały w maszynie, ale na 8 lat jak zajmuję się regeneracją była tylko garstka takich przypadków. Większość szyb – jako standard posiada naniesione na sobie w części, gdzie poruszamy palcami wosk tzw. Antyfingerprint, czyli nie zostawia odcisków palców oraz poruszanie palca po szybie jest przyjemne i bez oporu.

Kolejna kwestia jest regeneracji wyświetlacza, ale wymiany dotyku, który jest naklejony na szybę. W takim wypadku postępujemy identycznie jak z samą szybą, ale przed regeneracją testujemy cały dotyk.

Szyby można zakupić w różnej formie, mianowicie, możemy „składać” sami lub kupić gotową szybę – ale nie we wszystkich sytuacjach. Głównie polecam zakup szyb gotowych z naklejonym fabrycznie klejem tzw. OCA oraz ramką. Taka forma jest najszybsza i najwygodniejsza, ponieważ naklejamy gotową szybę z klejem na wyświetlacz, wkładamy do maszyny, wyciągamy i mamy gotowy produkt. Można też wszystko osobno nałożyć co zajmuje więcej czasu, ale w niektórych modelach ramka jest nakładana bezpośrednio na wyświetlacz stąd też trzeba ją osobno nakładać co oczywiście nie jest problemem o czym przekonamy się na przygotowanym przeze mnie filmie.

 

Mam nadzieję, że tym wstępem zachęcę Cię do stosowania takiej metody napraw, bo:

 

– Klient cieszy się najlepszą jakości oryginalnego wyświetlacza.

– Koszt zakupu szybki z ramką jest dużo niższy niż zakup całego modułu.

– Z czasem zarobki są na bardzo wysokim poziomie.

– Budujesz swoje umiejętności i doświadczenie.

– Jesteś pewny, że Twój produkt jest najwyższej jakości.

– Metodę można stosować we wszystkich urządzeniach, gdzie jest to możliwe (są np. telefony lub tablety w których szyba (dotyk, digitizer nie są przyklejone, ale w dzisiejszych czasach to już praktycznie 90%).

– Dbasz o środowisko.

– Satysfakcja naprawy jest bez porównania z wymianą.

 

W zestawie otrzymasz:

– Dokładne opisy oraz porównania technologii LCD oraz OLED

– Dowiesz się wszystkiego o maszynach i czego potrzebujesz.

– Dostaniesz namiar na firmy z rabatem po przez moje znajomości.

– Materiały wideo z przebiegiem całej operacji w wysokiej rozdzielczości (4k60fps).

– Szacowany kosztorys maszyn, części, narzędzi i chemii.

– Szacowane oszczędności względem braku zakupów niepotrzebnych maszyn, części i narzędzi.

– Szacowany zarobek.

– Każdy błąd jaki popełniłem, wpadkę postaram się opisać najdokładniej abyś Ty lub Twój pracownik nie musiał popełniać.

– Nauczę Cię w tym materiale moich wypracowanych przez lata sztuczek, tricków, solucji i udogodnień abyś nie musiał powtarzać moich błędów.

– Materiały są dostępne online, czyli możesz przeszkolić tyle pracowników, ile chcesz – w swojej firmie.

– Wszelkie rozpowszechniane i udostępnianie materiału będzie egzekwowane prawem.

– Materiał otrzymujesz dożywotnio z dostępem online i możesz wracać do niego tyle razy, ile potrzebujesz.

– Dodatkowo służę pomocą telefoniczną lub online przez 30 dni od daty zakupu. Po 30 dniach, jeśli będą jakieś problemy lub pytania służę pomocą drogą mailową z odpowiedzią w ciągu 24h.

– Dostęp tym samym do aktualizacji na przyszłe technologie lub konkretne przykłady.

 

Sam w sobie proces regeneracji jest dość mocno skomplikowany. Wymaga on dużych umiejętności manualnych i technicznych. Wszystkie naprawy wiążą się również z ryzykiem uszkodzenia wyświetlacza.

Przed rozpoczęciem prac zapoznaj się ze wszystkimi materiałami kilkakrotnie i rozłóż to nawet na kilka dni.

Pierwsze próby wykonuj na całkowicie uszkodzonych modułach, by uniknąć dodatkowych kosztów.

Już w krótce zapraszamy do zakupu kompendium wiedzy. Szkolenie będzie dostępne od 15.06.2022r